mapa obchodu
úvod
0
Doprava zdarma
Jak měřit velikost
Tabulky velikostí
Výhody nákupu
kategorie
značky
velikosti
pohlaví
kategorie
značky
velikosti
pohlaví
  kategorie
  značky
  velikosti
  pohlaví
   Nejprodávanější
   akční zboží novinky doporučujeme
   Newsletter

   mapa
   Masarykovo náměstí 36/11, Kyjov 697 01
   +420 602 821 873
   info@boticky.com
   facebook
   Nacházíte se: Úvod / Často kladené dotazy
   zpět

   Často kladené dotazy

   Proč zdravotní obuv BAREA a JEES nejsou k dodání ihned ?


   Vzhledem k naší široké nabídce (vzorů, barevného provedení, různých stélek atd.) zdravotní obuvi jak pro děti tak dospělé, není možné vše mít skladem. Obuv se vyrábí až na základě Vaší objednávky s termínem dodání maximálně 14 dní. Děkujeme za pochopení.

    

    


   Zasíláte zboží i na Slovensko ?


   Platba je možná jak klasickou dobírkou či pladbou předem na účet
   SK12 8330 0000 0024 0139 7837 FIO banka.
   Objednávku zasíláme přepravní společností GLS.
   Pokud byste obuv chtěli vyměnit a nebo uplatnit reklamaci zasíláte zboží opět jen v rámci Slovenské republiky a to na adresu Michal Ševela P.O.Box 15, 908 51 Holíč.

    

    

   Co to znamená, když dětské boty mají takzvanou „Žirafu“?


   Vzhledem k tomu, že většina rodičů si při nákupu nové obuvi v prodejně není jista, zda se jedná o vhodnou či naopak nevhodnou obuv, zavedla Česká obuvnická asociace se sídlem ve Zlíně dobrovolnou certifikaci dětské obuvi.
   Boty, které úspěšně prošly certifikačním řízením odpovídají požadavkům na ortopedickou a hygienickou nezávadnost a bezpečnost při používání, obdrží certifikát zdravotní nezávadnosti. V prodejně tuto obuv rozpoznáte snadno -je označena visačkou s logem žirafy a nápisem“Zdravotně nezávadná obuv – bota pro Vaše dítě“.

    

    

   Je nějaký rozdíl mezi botami z tržnice a botami z Vašeho obchodu?


   Ano je. Boty v našem obchodě odpovídají požadavkům na ortopedickou a hygienickou nezávadnost a bezpečnost při používání. Nenechte se ale ovlivnit nižší cenou obuvi nabízenou na tržištích – v naprosté většině případů můžete touto obuví svým dětem poškodit nohy. Při nákupu obuvi dbejte zejména na materiál, ze kterého je obuv vyrobena. Přestože je dokázáno, že portery, koženky a plasty jsou na dětskou obuv nevhodné, najdeme na trhu řadu těchto výrobků. Jsou neprodyšné, během nošení si stále zachovávají své původní rozměry a nepřizpůsobí se tvaru nohy uživatele. Vzniká nepříznivé klima uvnitř obuvi. Plísně a bakterie ohrožují uživatele a snižují životnost obuvi. Další důležitou součásti obuvi je opatek. Noha v obuvi musí být dokonale fixována. Nesmí docházet k nežádoucím bočním pohybům patní části nohy. Proto každá dětská obuv uzavřených střihů, resp. Sandálová s plnou patou, musí mít dostatečně tuhý, vysoký a dlouhý opatek (tj. vnitřní dílec v patní části svršku obuv). Ve většině případů má obuv prodávaná na tržnicích opatek z nevhodného materiálu, který se rychle deformuje a ztrácí tvar v některých případech opatek dokonce chybí. Další kapitolou, o které bychom zde mohli diskutovat, je ohebnost obuvi z tržnice a její tlumící vlastnosti.
   zpětnahorutisk